لیزر موهای زائد صورت خانم ها و آقایان

Category: کلینیک سلامت رویان | No comments

[ad_1]

لیزر موهای زائد صورت : پوست صورت حساسیت زیادی دارد و موهای زائد بر آن زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. موهای صورت برای بسیاری از افراد امر ناخوشایندی محسوب می شود؛ از این رو به دنبال راهی برای از بین بردن موهای صورت خود هستند. روش های متفاوتی برای از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد که یکی از این روش ها لیزر است.

 لیزر موهای زائد صورت یکی از روش های پزشکی غیر تهاجمی بوده که تاثیر بسزایی در از بین بردن موها دارد. این راهکار یکی از روش های جدیدی است که امروزه بسیاری از افراد آن را انجام می دهند. این روش نسبت به روش هایی همانند وکس، موم و بند دردسر کمتری دارد و به راحتی می شود از شر موهای زائد صورت خلاص شد. هرچند برخی از سودجویان برخی از محصولات خود را به عنوان از بین برنده دائمی موهای زائد معرفی می کند اما اینگونه نیست.

از لیزر برای از بین بردن موهای پشت لب، چانه، خط ریش، دور ابرو و گردن استفاده می شود؛ اما برای برخی از افراد این موضوع جای سوال دارد که آیا لیزر برای از بین بردن موهای صورت تاثیر دارد یا خیر. در این مقاله به بررسی اجمالی لیزر موهای زائد صورت نظیر معایب و مزایا، عوارض، هزینه ها و دیگر موارد مربوط به این موضوع می پردازیم.

لیزر موهای صورت چگونه است؟

لیزر نوعی عمل زیبایی محسوب می شود که موهای زائد صورت و بدن را برای مدت طولانی از بین می برد. در این روش با تاباندن پرتو نور متمرکز بر قسمت های مختلف صورت موهای زائد از بین می برد. این لیزرها نوری را بر پوست منتشر می کند که سبب جذب آن توسط رنگدانه یا ملانی موجود در مو می شود.

این نورها پس از تابش به گرما تبدیل شده و ریشه مو را می سوزاند. بر اثر این سوزاندن رشد موهای زائد برای مدت طولانی متوقف می شود. در واقع فولیکول ها زیر پوست شما قرار گرفته اند که مسئولیت تولید مو را بر عهده دارد. در این حالت اگر فولیکول ها از بین بروند، رشد موها برای مدت موقتی متوقف خواهد شد.

به طور کلی در لیزر موهای صورت رنگ مو و نوع پوست جزو عواملی محسوب می شود که در موفقیت و عملکرد لیزر نقش مهمی دارد. ملانین مو باید نور لیزر را جذب کند و باید به فولیکول های مو آسیب برساند بدون اینکه به پوست صدمه ای برسد.

 تضاد بین رنگ مو و پوست بهترین نتیجه را می دهد. به طور مثال اگر شما موی تیره و پوستی روشن داشته باشید، شاهد نتیجه خوبی خواهید بود؛ بنابراین با چنین شرایط کاندید مناسبی برای انجام این شیوه زیباسازی هستید. هرچند اگر پوست شما تیره باشد ولی ضخامت موی مناسبی داشته باشید، می توانید از لیزر خاصی برای از بین بردن موها استفاده کرد.

همانطور که گفته شد، لیزر یک راهکار بسیار مناسب برای خلاص شدن از شر موهای زائد است. با استفاده از ابزار اصلاح همانند موچین و اپیلاسیون موها برداشته می شود ولی این شیوه ها هیچ تاثیری در فولیکول های مو نمی گذارد. اما درباره لیزر اینگونه نیست. هنگامی که لیزر بر فولیکول های مو اثر می گذارد، مو بخار شده و به طور موقت رشد مو متوقف می شود.

برای انجام لیزر موهای صورت باید برخی از نکات رعایت شود. قبل از این کار باید صورت کاملا تمیز شده و عاری از هر گونه کرم و لوازم آرایشی باشد. در نقاط مورد نظر ممکن است از بی حسی های موضعی استفاده کنند که متوجه درد یا چیزی شبیه به آن نشوید. برای این کار حتما باید از عینک های مخصوص استفاده شود به این دلیل که به چشم شما آسیبی نرسد.

همچنین در این فرآیند موهای سر را پشت سر جمع می کنند یا با کلاهی موهای سر شما را پوشش داده می دهند. بسیاری از متقاضیان حین لیزر بویی همانند بوی سوزاندن پلاستیک و آفتاب‌سوختگی استشمام می‌کنند.

چگونگی لیزر موهای زائد صورت آقایان

برخلاف آنچه به نظر می رسد، لیزر موهای زائد تنها برای خانم ها نیست بلکه بسیاری از آقایان می توانند از این روش بهره مند شوند. بیشتر آقایانی که از اصلاح یا شیو کردن مدام خسته شده اند، این گزینه را انتخاب می کنند. همچنین از این راه حل می توان برای نقاطی که موهای ضخیمی دارد و دائما در حال رشد هستند، استفاده کرد. به طور مثال قسمت های بالای گونه و زیر گردن از نقاطی است که اگر تمیز باشد، ظاهری آراسته به مرد ها می بخشد.

از جهتی این لیزر ها برای آقایانی که به بیماری فولیکولیت کاذب مبتلا هستند، بسیار کاربردی است. در این بیماری موهای ریش به سمت خود برگشته و…

اینجا

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>