سویا ، پروتئین اصلی گیاه ، نیاز به اصلاح دارد

Category: اخبار زیبایی پوست و مو | No comments

[ad_1]

استفانی ماتوچی


استفانی ماتوچی معاون دانشیار علوم غذایی در مینتل است. پیش از مینتل ، استفانی به عنوان دانشمند غذا در تحقیق و توسعه در یک شرکت تولید مواد تشکیل دهنده فعالیت می کرد.

با نگاهی به گذشته ، انقلاب وگان با یک ماده اصلی شروع شده است: سویا. چند سال سریع پیش می رود ، اکنون بسیاری از منابع پروتئینی گیاهی مانند نخود فرنگی ، کنف ، جو دوسر و برنج نوآوری های جدیدی به دست آورده اند که به چند مورد اشاره می شود. اگرچه سویا مدت هاست که یک پروتئین گیاهی پیشرو است ، اما با نگرانی های بهداشتی و زیست محیطی و همچنین رقابت با پروتئین های گیاهی جدیدتر که به عنوان گیاهان ، پایدار و غیر GMO قرار دارند ، به چالش کشیده می شود.

به عنوان مثال ، در آلمان ، از هر 5 مصرف کننده ای که جایگزین گوشت نخورده اند ، 2 نفر موافق هستند که استفاده از سویا در محصولات جایگزین گوشت ، آنها را امتحان می کند. با این حال ، سویا طیف وسیعی از مزایای تولیدکنندگان و مارک ها را دارد. در اینجا ، ما توضیح می دهیم که چگونه مبتکران می توانند با این نگرانی ها و چالش ها مقابله کرده و مزایای سویا را ارتقا دهند.

مشکلات مربوط به سویای مجاز را برطرف کنید

برای مصرف كنندگانی كه به دلایل اخلاقی یا زیست محیطی از سویا احتیاط می كنند ، شفافیت در مورد منشأ سویا و روش های كشاورزی امری ضروری است.

نیش های مدیترانه ای Heüra (نیش مدیترانه ای) با سویای غیر GMO حاصل از محصولاتی تهیه می شود که جنگل زدایی ، آب ، روغن زیتون و ادویه جات را تشویق نمی کند و دارای پروتئین و آهن زیادی است. این محصول 100٪ گیاهی فاقد گلوتن و مواد نگهدارنده مصنوعی است و برای سلیاکها مناسب است. این نمره A را در مقیاس Nutri-Score بدست می آورد و در بسته سینی قابل بازیافت و پایدار 160 گرمی ساخته شده از مواد بازیافتی به تازگی خرده فروشی می کند. (اسپانیا)

از بحث GMO وجود بقایای علف کش ها ، به ویژه گلیفوزات ها است. باقیمانده های گلیفوسیت با مقادیر زیادی که در قهوه و سایر مواد غذایی یافت می شود ، خبرساز می شوند. نگرانی در مورد این علف کش باعث شده تا برخی از شرکت ها برای حذف این ماده از زنجیره تامین خود اقداماتی انجام دهند. به عنوان مثال ، كلوگ اعلام كرد كه با تأمین كنندگان در حال كار است تا گلیفوسات را به عنوان یك ماده خشك قبل از برداشت گندم و جو دو سر تا پایان سال 2025 حذف كند.

اگرچه تعداد بسیار کمی از محصولات ادعای نوع بدون گلیفوزات را مطرح می کنند ، اما طرح های برچسب گذاری یکپارچه در حال ظهور هستند – همانطور که در ایالات متحده با پروژه Detox مشاهده شده است بقایای گلیفوسیت رایگان و BioChecked گواهینامه پروژه Detox بقایای گلیفوسیت رایگان صدور گواهینامه به عنوان مکمل ادعاهای پروژه های آلی و غیر GMO قرار گرفته است.

کیفیت پروتئین را ارتقا دهید

کیفیت پروتئین می تواند نقطه تمایز سویا باشد ، زیرا حاوی همه نه اسید آمینه ضروری است. سویا در طی 20 سال گذشته وضعیت خود را به عنوان پروتئین گیاهی از دست داده است زیرا نوآوری های جدید پروتئین های گیاهی جایگزینی را به بازار وارد می کنند.

مصرف کنندگان نیاز به آموزش بیشتری در مورد فواید پروتئین سویا دارند. به عنوان مثال ، حتی اگر شیر سویا پروتئین بیشتری نسبت به شیر بادام داشته باشد ، فقط حدود یک چهارم از مصرف کنندگان شیر ایالات متحده فکر می کنند که شیر سویا منبع خوبی از پروتئین است در حالی که تقریباً از هر ده شیر شیر بادام منبع خوبی از پروتئین است.

ادعاهای پروتئین زیاد / اضافه شده در مورد محصولات حاوی سویا شروع به افزایش می کند ، اما فرصت های بیشتری برای قرار دادن سویا به عنوان یک پروتئین گیاهی با کیفیت بالا نیز وجود دارد.

پروتئین گیاهی Alpro Sojadrink (نوشیدنی سویا) دوباره بسته بندی شده است گفته می شود محصول UHT یک ضربه پروتئینی گیاهی فراهم می کند و سرشار از پروتئین های گیاهی است که حاوی 50 گرم پروتئین در هر بسته است. پروتئین از رشد و نگهداری توده عضلانی پشتیبانی می کند. این نوشیدنی همچنین با کلسیم و ویتامین ها غنی شده و منبع ویتامین های B2 ، B12 و D. است و دارای قند و اسیدهای چرب اشباع کم و فاقد لاکتوز ، گلوتن و GMO است. می توان از آن به صورت خالص لذت برد و یا در فرنی ، غلات ، اسموتی یا لرزش از آن استفاده کرد. (آلمان)

به عنوان یک پروتئین گیاهی مناسب بودجه

شرکت ها به چالش کشیده شده اند تا محصولات گیاهی را با قیمت و قیمت مناسب تری در دسترس قرار دهند. یکی از دلایلی که سویا معمولاً در محصولات غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار گرفته است ، منبع مقرون به صرفه پروتئین گیاهی است. فرصت هایی برای استفاده از سویا به عنوان پروتئین آگاه از ارزش وجود دارد.

گزارش ها نشان داده اند که سویا منبع پروتئینی مقرون به صرفه است ، به ویژه هنگامی که کیفیت پروتئین در نظر گرفته شود. در APAC ، شیر سویا همچنان مقرون به صرفه ترین و توزیع شده ترین نوشیدنی گیاهی است. در منطقه APAC ، شیر سویا اغلب در برابر شیر UHT به صورت رقابتی قیمت گذاری می شود ، در حالی که گزینه های سویا مانند شیر بادام معمولاً وارد می شوند و اغلب در سوپرمارکت های برتر با قیمت نسبتاً بالایی فروخته می شوند.

قیمت در بازارها و دسته های دیگر نیز مانعی برای مصرف کنندگان گیاهی است. به عنوان مثال در ایالات متحده بیش از نیمی از مصرف کنندگان جایگزین لبنیات فکر می کنم گزینه های لبنی باید مقرون به صرفه تر از لبنیات سنتی باشد. در همین حال در اروپا ، نیمی از مصرف کنندگان کسانی که از گزینه های گوشت در فرانسه ، اسپانیا و آلمان استفاده نمی کنند فکر می کنند گزینه های گوشت بیش از حد قیمت دارند.

آنچه ما فکر می کنیم

سویا برای جلب توجه مصرف كنندگانی كه امروزه طیف وسیعی از گزینه های پروتئین گیاهی را در اختیار دارند ، باید فواید آن را به روشنی بیان كند. سویا به گونه ای منحصر به فرد قرار دارد که به عنوان پروتئین گیاهی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه مورد استفاده قرار گیرد ، خصوصاً وقتی که رژیم های گیاهی و انعطاف پذیر کشش بیشتری پیدا می کنند. برای جلب مشتریانی که ممکن است به دلایل اخلاقی یا زیست محیطی نسبت به سویا احتیاط کنند ، سویای دارای گواهی با منشأ قابل ردیابی و روشهای شفاف کشاورزی ضروری خواهد بود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>