تنوع ، عدالت و گنجاندن: دعوت از آرایه ای از

Category: اخبار زیبایی پوست و مو | No comments

[ad_1]

آدیات بیکر


آدیات بیکر مدیر تنوع جهانی در Mintel است. آدیات از تنوع ، عدالت و اجرای طرح جهانی در سطح جهانی پشتیبانی می کند و به تبلیغ مارک تجاری مینتل در خارج از کشور کمک می کند زیرا مربوط به فضای DE&I است. آدیات همچنین گروه مسئولیت اجتماعی این شرکت را در ایالات متحده ، MintelGives ، هدایت می کند.

من یک مهمانی شام عالی را دوست دارم. یکی از چیزهایی که بیشتر از همه در زندگی قبل از همه گیری از دست می دهم شرکت در مهمانی های شام با شکوه است. دلم برای آنها بسیار تنگ شده است به طوری که برای حضور در زندگی واقعی به تماشای آنها در تلویزیون به عنوان جایگزین متوسل شده ام. آخر هفته ، با تماشای درام کمدی اصلی 1967 اشتهایم را راضی کردم حدس بزن چه کسی به شام ​​می آید، با بازی اسپنسر تریسی ، سیدنی پوآتیه و کاترین هپبورن.

در آن زمان که ازدواج های بین نژادی در 16 ایالت در ایالات متحده غیرقانونی بود ، فیلمی درباره ورود یک زن و شوهر نژاد مختلط برای اعلام اتحادیه برنامه ریزی شده خود و تأیید خواستگاری آنها از طرف هر دو خانواده در یک مهمانی شام کاملاً پیشگامانه بود. 53 سال سریع پیش بروید و جنایات علیه بشریت هنوز در حال رخ دادن است ، و باعث خشم مردم سراسر جهان می شود. با پرسش از سوالات – ما واقعاً در تلاش برای دستیابی به حقوق شهروندی و عدالت برای همه چقدر رسیده ایم؟ ما واقعاً تا کجا رسیده ایم که مردم برای تأسیس در خانه های خود ، نشستن در اتومبیل خود ، رفتن به یک آهسته دویدن ، تماشای پرندگان یا فقط “بودن” به تأیید نیاز دارند؟

هنوز، اشتیاق برای مبارزه برای عدالت امروز به اندازه پنج دهه قبل قوی است. پس از قتل جورج فلوید و وقایع بعدی در بهار / تابستان سال 2020 ، مردم سراسر جهان در اعتراض به بی رحمی پلیس و سایر بی عدالتی های ناشی از نژادپرستی به ایالات متحده پیوستند. مارک ها و شرکت های بزرگ در سطح جهانی با اظهارات جسورانه و وعده هایی مبنی بر ایجاد برنامه های متنوع جدید یا تقویت موجود ، واکنش نشان دادند.

DE&I: بیش از یک کلمه کلیدی

افزایش تنوع و شمول یکی از تحول آورترین روندهای فرهنگی در 10 سال گذشته بوده است. و افزودن “ارزش ویژه” به اختصار اصلی برای ایجاد DE&I (تنوع ، ارزش ویژه و شمول) اخیراً اتفاق افتاده است. شرکت هایی که در این مفهوم تازه کار هستند به رویدادهای سال 2020 به عنوان زنگ بیدار نگاه کرد و شروع به برقراری ارتباط با شرکت های مشاوره ای برای ایجاد چارچوبی ، ایجاد موارد تجاری و نظرسنجی از کارکنان برای دریافت بازخورد در مورد چگونگی ایجاد محیط بیشتر در محیط خود کرد. و نتایج قانع کننده است. شرکت های بزرگ و کوچک گزارش می دهند که برنامه های DE&I باعث می شود تجارت و ارائه دهندگان خدمات و شرکای آنها سودآورتر ، نوآورانه و بهتر شود. واقعیت تغییرناپذیر این است که داشتن یک محل کار متنوع تر ، عادلانه و فراگیر به سادگی کار درستی است.

افزایش تنوع و شمول یکی از تحول آورترین روندهای فرهنگی در 10 سال گذشته بوده است.

مینتل در این باره چه می کند؟

تابستان گذشته چیزی فراتر از یک درس تاریخ یا فرصتی برای شرکت در یک هشتگ پرطرفدار بود. این یک دعوت به عمل بود. دست کم، آن برای من بود. بنابراین وقتی مینتل – یک سازمان جهانی و متنوع از افراد از 48 ملیت که به 37 زبان صحبت می کنند – اعلام کرد که در حال ایجاد موقعیت مدیر جهانی تنوع است ، من کلاه ضرب المثل خود را به حلقه انداختم و به دعوت پاسخ دادم. من از توانایی مینتل برای نگاه به درون و تشخیص اینکه ادعای تنوع قومی دیگر کافی نیست خوشحال شدم. این مفهوم که سازمان می تواند در هنگام استعداد و فرهنگ شرکت حتی از عدالت و فراگیری بیشتری برخوردار باشد ، ضمن اینکه باعث افزایش شیوه های تجاری و برنامه ریزی استراتژیک می شود ، با صدای بلند و واضح شنیده شد. علاوه بر این ، تعهد نشان داده شده مینتل برای انجام این کار بسیار ستودنی است. نقش برای من بسیار مناسب است. من پنج سال گذشته را با موفقیت در زمینه ابتکارات خیرخواهانه شرکت در ایالات متحده با تمرکز DE&I در جهت ایجاد بیشترین تأثیر در جوامع محلی گذرانده ام. و من مشتاقانه منتظر هستم که در این سفر جدید نیز نیروی محرکه باشم.

بیایید دست به کار شویم

اولویت اصلی من کمک به ایجاد چارچوبی برای گروه های منابع کارمند جدید و جهانی مینتل (ERG) است. مأموریت ERG ها فراهم آوردن فضایی امن برای کارمندان Mintel و متحدانشان برای یافتن نقاط مشترک ، بیان دیدگاه های خود ، کسب بینش در مورد چالش های موجود و مشاوره با رهبران ارشد است.

ERG ها به عنوان سکوی پرشی برای مقابله با سایر اقدامات DE&I در ماه ها و سال های آینده عمل می کنند ، از جمله:

  • تقویت فرایندهای استخدام ما
  • ایجاد آموزش و توسعه مداوم DE&I و توسعه دهندگان در همه سطوح
  • ایجاد گروه های متمرکز برای شناسایی شکاف ها در تحقیقات مینتل
  • افزایش مشارکت با دانشگاه ها ، گروه های فارغ التحصیلان ، NPO ها و اتحادهای تجاری حرفه ای
  • تنوع تأمین کننده معیار
  • اقدامات در حال رشد و پشتیبانی جامعه از طریق Mintel Gives

نیازی به گفتن نیست که سال اول بسیار پرتحرک و پر از “اولین” خواهد بود.

با سلام به همه میز

این فقط داشتن یک صندلی پشت میز نیست. این همچنین در مورد لذت بردن از مهمانی شام و ترک احساس بهتر بودن شما از زمان ورود است.

اصول مربوط به DE&I در مهمانی های شام مورد علاقه من نیز وجود دارد: هنگام تهیه لیست مهمان و دعوت از مهمان ، تنوع بسیار اساسی است. برای احساس خوشامدگویی به میهمانان ، ورود به سیستم ضروری است. و عدالت در هنگام ملاقات با میهمانانی که در آن زندگی هستند مهمترین و مهمترین و مهمترین و مهمترین راه حل قرار دادن آنها بدون ایجاد احساس ناخوشایند است.

مانند یک مهمانی شام خوب ، تنوع Mintel اطمینان حاصل خواهد کرد که Mintel مجموعه ای از افراد و ایده ها را به میز دعوت می کند. ما اطمینان می دهیم که این افراد احساس دیده می شوند ، شنیده می شوند و اینکه بخشی از روند تصمیم گیری هستند. ما در حال ملاقات با کارمندان ، شرکا، و مشتریان هستیم که در آنجا هستند و در صورت لزوم محل اقامت را ایجاد می کنیم.

این فقط داشتن یک صندلی پشت میز نیست. این همچنین در مورد لذت بردن از مهمانی شام و ترک احساس بهتر بودن شما از زمان ورود است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>